Geheugen-B-cellen door SARS-CoV-2-infectie produceren meer plasmablasten en atypische geheugen-B-cellen dan die door mRNA-vaccins De resultaten van onderzoek suggereren dat infectie-geïnduceerde primaire MBC’s meer affiniteitsrijping hebben ondergaan dan vaccin-geïnduceerde primaire MBC’s en robuustere secundaire responsen produceren.
Uit studie blijkt dat natuurlijke infectie meer aspecifieke bescherming geeft dan vaccinatie
Steun ons, word vriend!
Vindt u de artikelen van Artsen Collectief waardevol? Word dan vriend. Gratis! Als vriend krijgt u onze maandelijkse nieuwsbrief, kunt u suggesties doen aan ons redactieteam en blijft u op de hoogte van alle ontwikkelingen!
Samen staan we sterker. Van angst terug naar vertrouwen!
Disclaimer: Het Artsen Collectief is niet verantwoordelijk voor de inhoud op de genoemde pagina’s van externen waar naar verwezen wordt. Het delen van een pagina betekent niet dat het Artsen Collectief alle opvattingen deelt. Het Artsen Collectief ondersteunt het inwinnen en delen van (medische) informatie zonder censuur om een open gesprek / wetenschappelijke discussie te stimuleren.